środa, 13 lipca 2011

Trening i zabawy ze świnkami

Jeśli masz ogród, Twoja świnka będzie zachwycona, mogąc po nim biegać. Najlepiej, jeśli kupisz specjalny namiot, w którym Twoje zwierzątko będzie mogło swobodnie przebywać.
Namiot powinien być wykonany z drewna i siatki i posiadać klapki lub drzwiczki z obu stron. Jedna część namiotu musi być całkiem zakryta, żeby zwierzątko stale miało cień. Upewnij się, że trawa, po której będzie biegała świnka nie była pryskana środkami chemicznymi. Ponadto nie ustawiaj  nigdy namiotu w mokrym miejscu i często go przestawiaj aby zwierzątko mgło biegać po świeżej trawie. Dawaj, mu także do picia wodę i nie zostawiaj na dworze, kiedy jest gorąco.
Gdy jednak nie masz ogrodu lub kiedy nadchodzi zima, Twoja świnka może bawić się w domu. Możesz jej wówczas przygotować specjalne płytkie pudełko, lub bezpieczny pokój, w którym będzie mogła biegać. Sprawdź, czy nie ma tam przewodów, które mogłaby przygryźć lub ciasnych miejsc, w których mogłaby utknąć. Postaw w nim też kartonowe pudełko lub tuby w których będzie mogła się schować.

3 komentarze:

 1. fajny bloog :D
  Zapraszam do mnie : katewhite.bloog.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Super bloog ;D Ciekawe informacje, jakbym miała świnki to bym skorzysła.
  zapraszam do mojego blooga http://puszek-chomik.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna notka. Warta zapamiętania ;))
  A co do Twojego komentarza u mnie, to ja trochę zmienię, i...: "Nie ma to jak zacząć dzień z odrobiną świnki", a jak zmienię bardziej: "Nie ma to jak świnka z rana" ;D

  OdpowiedzUsuń